Přednášky

Od podzimu 2014 pořádám přednášky na různá témata týkající se zdraví a nemocí. Jejich cílem především je, aby si lidé uvědomili, že závisí hlavně na nich, zda budou oni i jejich děti zdravé či nemocné.                                                            Přednášky se konají převážně v mé ordinaci na Proseku, počet míst je omezen a proto je nutná e-mailová rezervace předem. Aktuální počet volných míst je uveden u každé přednášky v seznamu míže. Rezervace bude platná po úhradě plné ceny na účet č. 2900499571/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište Vaše jméno a název přednášky, na kterou se hlásíte. Při obsazení všech míst se můžete přihlásit jako náhradníci. Platbu z tohoto důvodu posílejte až po potvrzení předběžné rezervace emailem.

U akcí, které se konají na pozvání v jiných prostorách, mohou být podmínky odlišné.

Místo na přednášce garantuji podle pořadí došlých plateb do naplnění maximálního počtu účastníků.V případě odhlášení minimálně 14 dnů před konáním přednášky Vám bude celá platba vrácena. Pokud bude při pozdějším odhlášení uvolněné místo obsazeno náhradníkem, je možné si jako náhradu vybrat jinou přednášku.

Minimální - maximální počet účastníků je 6 - 12 (přednáška se uskuteční pouze při naplnění minimálního počtu účastníků).



Aktuální témata a termíny

 


"Kašel akutní i chronický, jeho léčba a psychosomatické souvislosti"

Dozvíte se o možnostech homeopatie, aromaterapie a ájurvédy při léčení tohoto problému. Vzhledem k tomu, že často ani opakovaná vyšetření a léčba chronického kašle u různých odborných lékařů nepřináší výsledky a kašel přetrvává nebo se stále vrací, je na místě zamyslet se nad tím, s čím by mohl souviset... Pro názornost uvádím případy z ordinace.



"Celostní pohled na nemoci vyššího věku – s prevencí je třeba začít včas"

Budeme si povídat o významu stáří, zda je třeba se ho bát a zda je nevyhnutelné, aby bylo toto období doprovázené nemocemi. Probereme také některé vhodné postupy, přírodní prostředky a homeopatika, která umožňují nemocem pojícím se s vyšším věkem předcházet.


  • Místo: Ordinace                                                    



"Na co není v ordinaci čas, aneb jak si poradit při běžných zdravotních potížích I"

Dozvíte se, kdo je nejlepším "lékařem" pro vaše děti i vás samotné, kdy je čas přestat se samoléčbou a vydat se k lékaři a proč jsme my i naše děti navzdory rostoucí lékařské péči stále více nemocní. Probereme podrobně možnosti léčby při horečce, zvracení, průjmech, močových infekcích a úrazech, včetně doporučení vhodných homeopatik.

  • Místo: Ordinace                                             



"Na co není v ordinaci čas, aneb jak si poradit při běžných zdravotních potížích II"

V této přednášce se zaměříme na akutní respirační infekce – rýmu, kašel (laryngitidy, bronchitidy), bolesti uší a bolesti v krku. Probereme jak běžné možnosti léčby, tak využití vhodných homeopatik.


  • Místo: Ordinace                                             



"Úvod do ájurvédy"

Dozvíte se, jak vám může nejstarší medicínský systém na světě – ájurvéda – pomoci v běžném životě. Probereme ájurvédské typy, orientačně si zjistíte, který ve vás převažuje, jak žít v souladu s ním a také jak upravit životosprávu v různých ročních obdobích.

  • Místo: Ordinace                                             



"Základy stravování dle ájurvédy"

Stravování podle ájurvédy se podstatně liší od běžného pojetí, které doporučuje všem obdobné principy vycházející převážně z chemického složení potravy a řeší kalorie, bílkoviny, sacharidy, tuky… Na rozdíl od něj ájurvéda vychází z toho, že každý jsme jiný a podle toho je třeba volit skladbu potravy tak, abychom byli zdraví a plní energie. Zjistíte, že není důležité jen to, co jíte, ale také kdy, kde a jak to jíte.

  • Místo: Ordinace                                             

  • Termín: 15.11.2018 v čase od 18:00 do 20:00 hodin
  • Cena: 250,- Kč
  • Rezervace: bartuskova.homeo@seznam.cz
  • Počet volných míst:  4