Přednášky


Od podzimu 2014 pořádám přednášky na různá témata týkající se zdraví a nemocí. Jejich cílem především je, aby si lidé uvědomili, že závisí hlavně na nich, zda budou oni i jejich děti zdravé či nemocné.                                                            Přednášky se konají převážně v mé ordinaci na Proseku, počet míst je omezen a proto je nutná e-mailová rezervace předem. Aktuální počet přihlášených z celkové kapacity je uveden u každé přednášky v seznamu níže. Rezervace bude platná po úhradě plné ceny na účet č. 2900499571/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište Vaše jméno a název přednášky, na kterou se hlásíte. Při obsazení všech míst se můžete přihlásit jako náhradníci. Platbu z tohoto důvodu posílejte až po potvrzení předběžné rezervace emailem. V případě přihlášení většího počtu zájemců, jejichž zájem bude trvat, vypíši podle časových možností další termín.

Pokud budete chtít vystavit fakturu, napište.

U akcí, které se konají na pozvání v jiných prostorách, mohou být podmínky odlišné.

Místo na přednášce garantuji podle pořadí došlých plateb do naplnění maximálního počtu účastníků, který činí 12 u večerních a 8 u víkendových přednášek.

Minimální počet účastníků, při kterém se přednáška uskuteční, je 6.
Storno poplatky:  14 a více dnů před konáním přednášky 50% uhrazené platby, při pozdějším odhlášení činí storno poplatek 100%. Pokud se uvolněné místo podaří obsadit, bude činit storno poplatek 50 Kč v případě večerní přednášky, 150 Kč a 300 Kč u sobotního či víkendového semináře. Pokud náhradníka seženete sami a platbu si vyřešíte mezi sebou, storno poplatek nebude žádný. V případě zrušení přednášky z mé strany vám bude samozřejmě vrácena celá platba.


Aktuální témata a termíny

 

Úvod do ájurvédy

Dozvíte se, jak vám může nejstarší medicínský systém na světě - ájurvéda - pomoci v běžném životě. Probereme ájurvédské typy, orientačně si zjistíte, který ve vás převažuje, jak žít v souladu s ním a také jak upravit životosprávu v různých ročních obdobích.

 • Místo: -                                             Základy stravování dle ájurvédy

Stravování podle ájurvédy se podstatně liší od běžného pojetí, které doporučuje všem obdobné principy vycházející převážně z chemického složení potravy a řeší kalorie, bílkoviny, sacharidy, tuky. Na rozdíl od něj ájurvéda vychází z toho, že každý jsme jiný a podle toho je třeba volit skladbu potravy tak, abychom byli zdraví a plní energie. Zjistíte, že není důležité jen to, co jíte, ale také kdy, kde a jak to jíte.

 • Místo: -                                             Na co není v ordinaci čas, aneb jak si poradit při běžných zdravotních potížích

Tento seminář je jedinečný propojením zkušeností mé dlouholeté lékařské praxe a přírodních léčebných  metod. Díky tomu se můžete stát nejlepšími "lékaři" pro vaše děti i vás samotné, ale zároveň poznáte i úskalí samoléčby a to, kdy je čas s ní přestat a vydat se k lékaři. Probereme podrobně možnosti léčby při horečce, všech akutních infekcích a úrazech, včetně doporučení vhodných homeopatik.
Poprvé jsem tento seminář pořádala před 5 lety, má za sebou nesčetná opakování a mnoho lidí mi řeklo, že díky němu už lékaře při běžných nemocech opravdu téměř nepotřebují. Původně byl v jiném formátu - rozdělený na 2 večery. Ale informací je tolik, že mnoho účastníků jimi bylo poněkud zahlceno, zvláště večer po celodenní práci. Proto jsem ho změnila na celodenní seminář s dostatečným prostorem pro vstřebání všech nových poznatků.

 • Místo: -                                             Celostní pohled na vyšší věk - s prevencí je třeba začít včas

Vyšší věk si mnoho lidí pojí s nemocemi, osamělostí a ztrátami - ale musí to tak nutně být? Všechny výzkumy na toto téma shrnují poznatky v grafu, který vypadá jako písmeno U. Nazývají ho Mezinárodní křivkou nálady, která prý vyjadřuje, jak jsou spokojeni v různém věku obyvatelé západního světa. A největší propad, tedy období, kdy se lidé cítí nejméně šťastni, je ve věku těsně před padesátkou, kdy mnozí lidé zažívají silné pocity úzkosti a zklamání. Pak se křivka překvapivě opět zvedá. Mnozí lidé jsou pak v sedmdesáti, pokud jsou zdraví, stejně šťastni jako ve dvaceti.
Podle C. G. JUNGA má do čtyřiceti člověk bojovat a vítězit a od čtyřiceti se učit naslouchat potůčkům zurčícím z hor do údolí. V dnešní době je zajisté tato věková hranice posunuta do vyššího věku, ale princip zůstává stejný - pokud se člověk nenaučí zastavit a naslouchat sám sobě, může se mu stát, že bude zastaven okolnostmi, nemocí apod.
Pojďme si tedy popovídat o významu stáří, co udělat pro to, aby to bylo období naplněné zaslouženým klidem, vyrovnaností a štěstím. Probereme také některé vhodné postupy, přírodní prostředky a homeopatika, která umožňují předcházet případným nemocem spojovaným s vyšším věkem.


 • Místo: Ordinace                                                     

 • Termín: 18.06.2020 v čase od 18:00 do 20:00 hodin
 • Cena: 300,- Kč
 • Rezervace: bartuskova.homeo@seznam.cz
 • Počet přihlášených: 8 / 10


Bolest - jak si s ní porozumět a nechat ji odejít

Bolest - kdo z nás ji nezažil? Způsobuje obavy, ale přitom je to volání těla či duše o pomoc, když selhaly předchozí jemnější signály, kterým jsme nechtěli či neuměli naslouchat. V tomto praktickém semináři se naučíte techniky k jejímu zmírnění či úplnému odstranění a zároveň získáte možnost porozumět jejímu poselství. Probereme také homeopatika, která mohou při léčbě bolesti pomoci.

 • Místo: -                                             Autohypnóza - sám sobě terapeutem

Hypnóza je jedna z nejúčinnějších metod, které máme k dispozici k řešení různých problémů. Pomáhá k sebepoznání a vyrovnanému prožívání. Na víkendovém semináři se naučíte používat autohypnózu, pomocí které můžete pracovat s podvědomím, zbavit se strachu či trémy, odstranit zlozvyky, zmírnit či odstranit některé zdravotní potíže, zlepšit spánek,  relaxovat a mnohé další.

 • Místo: -                                             


 

Kašel akutní i chronický, jeho léčba a psychosomatické souvislosti

Dozvíte se o možnostech homeopatie, aromaterapie a ájurvédy při léčení tohoto problému. Vzhledem k tomu, že často ani opakovaná vyšetření a léčba chronického kašle u různých odborných lékařů nepřináší výsledky a kašel přetrvává nebo se stále vrací, je na místě zamyslet se nad tím, s čím by mohl souviset... Pro názornost uvádím případy z ordinace.

 • Místo: -