Koronavirus a naše imunita

 
Myslím, že koronavirových příspěvků bylo už dost a tento bude nejspíše poslední, kterým se ho dotknu. Z jiného úhlu pohledu. Fascinuje mě, že v záplavě všech informací uniká to podstatné - a sice to, že o tom, zda onemocníme, nerozhoduje ani tak virus, jako my sami... Pravda, také jsem ke koronavirovým článkům přispěla uvedením možných preventivních i léčebných homeopatik - přes emigraci ze zdravotnictví stále zůstávám svou podstatou lékařkou a vede mě snaha informovat o možnostech nemoci předejít nebo ji léčit - a to hlavně pro většinovou populaci, která věří, že nemoci se nám "dějí".

Ale můj profesní život mě přivedl k poznání, že nemoci se nám "nedějí" - že se za nimi dá vždy něco najít, jak už jsem psala v příspěvku zde .

K tématu koronaviru si půjčím článek o Pasteurovi a Béchampovi, který publikoval Vlastimil Marek v roce 2011 na stránkách zde .

Článek je tedy primárně kritikou očkování, ale o tu tady teď nejde - čtěte prosím pozorně, k čemu dospěl velikán bakteriologie na sklonku života. A já můžu ze své destileté praxe na obvodě toto potvrdit - když jsem byla v pohodě, mohly mi do ordinace chodit davy nemocných - a neonemocněla jsem. A pak stačil nějaký stres, nepohoda - a mohlo přijít jedno jediné akutně nemocné dítě - a už jsem se nakazila.

A teď nám všem neustálé informace o koronaviru imunitu úspěšně nahlodávají. Proto obraťme list...

Už zítra začíná jaro - jarní rovnodennost letos nastává již 20.3. ve 4:50. Slunce vstoupí do znamení Berana a začne nový astrologický rok. Čas, kdy opět převezme vládu světlo nad tmou. Den se bude postupně prodlužovat, Slunce, které je zdrojem života v přírodě i v nás, bude postupně sílit. Příroda se probouzí, už všude krásně voní fialky, zvířata přivádí na svět mláďata. Nastává čas znovuzrození, čas nabírání sil, čas nových začátků. Načerpejme z jara jeho magickou sílu - pro sebe i pro okolní svět. Ať i my všichni s jarem rozkveteme.

Všem přeji radost v srdci.