Koronavirus – téma těchto dnů

 
Neuplyne den, aby se mě někdo nezeptal, co si o tom myslím, zda se bát, zda je při nákaze možnost homeopatické léčby a tak podobně. Strach se plíživě, nebo někde i lavinovitě, šíří (viz vykoupené roušky). Podlehnout mu je přitom to nejhorší, co se dá udělat – což se samozřejmě snáze říká než praktikuje.

Ilustruje to i krátká povídka, kterou jsem četla ve více obdobných verzích, tato je z „Modlitby žáby“ od Anthonyho de Mella:

Morová rána pospíchala k Damašku a proletěla kolem karavany v poušti.
„Kam tak kvaltuješ?“ ptá se jí muž v čele.
„Do Damašku. Mám zálusk na asi tak tisíc lidských životů.“
„Na zpáteční cestě z Damašku Morová rána opět míjela karavanu. Muž ji oslovil znovu: „Jak to, že sis vzala padesát tisíc životů?! Chtěla jsi jen tisíc.“
„Ano,“ odpověděla Morová rána, „a právě tolik jsem si jich vzala. Zbytek skosil Strach.“


Homeopatická doporučení vyčerpávajícím způsobem zpracoval homeopat Aleš Sušický . Rovněž homeopatika na strach jsou tam zmíněna.

Za sebe dodávám, nezapomínejte na akutní autopatii, návod je zde . Také můžete zařadit denní kloktání olejem – ideálně sezamovým. Lžíci oleje vzít do úst a cca 5 minut převalovat v puse, pak vyplivnout. Posiluje to obranyschopnost sliznic dutiny ústní, což je vstupní brána mnoha infekcí, odstraňuje toxiny z těla a působí hojivě i při infekcích.

Nejdůležitější co můžeme udělat je pečovat o sebe – nemyslím nakupovat roušky a vyhýbat se lidem, ale naplňovat své potřeby, možná dlouho opomíjené. Zvolnit tempo a dobrovolně odpočívat, aby nám odpočinek nenaordinovala nedobrovolně nemoc. Energii dobíjet v přírodě – jsme její součástí a z ní můžeme čerpat sílu. Radovat se, věnovat se blízkým, napravit to, co nás trápí ve vztazcích i jinde (nebo se o to aspoň pokusit), vědomě se postavit tomu, čemu se vyhýbáme, vyjádřit to, co je potřeba – kašel (hlavní symptom koronavirové infekce) většinou souvisí s tím, co neumíme ventilovat. Přečíst si hezkou knihu, poslechnout hudbu, shlédnout film (nevolila bych horory). A vše ostatní, co nám zvedne náladu.

Tak ať se nám do daří a koronavirus se nám vyhne...

Hezké, už skoro jarní, dny beze strachů.