Tipy na léto II.

 
Dětem nastaly toužebně očekávané prázdniny, nám dospělým doba dovolených a některým i větší prostor pro sebe samé v době, kdy děti odjedou na tábory či k prarodičům. Abychom letního období využili k načerpání sil, měli bychom být zdraví a v tom vám snad aspoň trochu pomáhají mé občasníky.

Abych se neopakovala - tipy pro letní období najdete zde a doporučená homeopatika při případných alergiích zde .

Při akutních alergických stavech je také vhodné užívání lékořice, která má účinky podobné kortikoidům bez jejich nežádoucích účinků. Pije se jako odvar a dá se použít i ve formě obkladů. Podobné účinky má i kurkuma a aloe.

Při různých zánětlivých onemocněních kůže, v létě častém impetigu, po poštípání, při některých ekzémech pomáhá Neemový olej.

Děti často trápí cestovní nevolnost. Zkusit se dá Cocculine - je to polykomponent od Boironu, většinou stačí dát 1 tabletu hodinu před odjezdem, dále ve chvíli odjezdu a potom každou půl hodiny nebo každou hodinu podle rytmu nevolnosti. Vysadit podle zlepšení. Nepůsobí tak dlouhodobě jako Kinedryl, je opravdu většinou potřeba v průběhu cesty opakovat. Pokud nepomůže, tak se dají použít i jiná homeopatika, ale je to hodně individuální.

Mnoho lidí se mě ptá, jaká homeopatika si brát na dovolenou, tak zde je má cestovní homeopatická lékárnička:

Aconitum napellus 9 nebo 15 CH používá se při náhle vzniklé horečce ať při infekci nebo z přehřátí, bez pocení

Belladonna AKH
, 9 nebo 15 CH při horečce s pocením, bolestech v krku, tepavých bolestech hlavy, spáleninách od slunce i jiných, kožních zánětech s velkým zarudnutím, horkostí a bolestí

Apis mellifica AKH, 15 nebo 30 CH při světlém otoku po poštípání i úrazu, akutních alergických reakcích, dá se preventivně užívat i při dlouhých letech - působí jako ochrana proti trombóze

Natrium phosphoricum AKH při průjmech a zvracení, překyselení organismu

Melilotus AKH při bolestech hlavy nejen ze slunce, při krvácení (např. z nosu) - u toho dávkovat po hodině do zlepšení

Ipecacuanha 9 CH při průjmech a zvracení, cestovní nevolnosti, vlhkém kašli někdy i se zvracením

Arnica montana AKH nebo Traumeel při úrazech

Kalium iodatum AKH při kašli a rýmě, akutních alergických reakcích, poštípání hmyzem, pomáhá organismu vyrovnat se s infekcemi přenášenými klíšťaty.

Pokud proděláte boreliózu, je možné a vhodné ještě po přeléčení antibiotiky pomocí homeopatik organismus od Borrelií vyčistit. Mnoho lidí má totiž i přes řádnou léčbu antibiotiky různé přetrvávající potíže a homeopatika vyrobená přímo z Borrelií je dokážou odstranit.

Ještě ke klíšťatům. Setkávám se s lidmi, kteří kvůli nim pomalu ani nechodí do přírody... Kolegyně mi říkala, že se jí dokonce stalo u jednoho muže při navádění do hypnózy, při pokynu, ať si představí, že leží na louce, že to odmítl, že by tam mohla být klíšťata... Čím dál tím více se vzdalujeme od svých kořenů, místo abychom v přírodě čerpali energii, považujeme ji za místo, kde nám hrozí nebezpečí. Proto bych chtěla zopakovat to, co jsem psala loni. Za to, zda onemocníme, nemůže ani tak nakažené klíště, jako naše nastavení, strach z nemocí. Už v minulém Občasníku jsem zmiňovala Bruce Liptona, který ve svých výzkumech ukazuje, že náš život z velké většiny (uvádí až 99%) neřídí DNA, ale naše negativní nebo pozitivní myšlenky. Pokud vás to zaujme, přečtěte si jeho "Biologii víry", nebo se na YouTube dají najít jeho přednášky a v říjnu poprvé přijede do ČR.

Když už jsem u knih, poohlížíte-li se po nějaké na dovolenou, tak velice doporučuji knihy - duchovní romány, které napsal Laurent Gounelle, skrývá se v nich hluboká moudrost podaná ve velice čtivé podobě.

Také bych se s vámi ráda podělila o úžasnou zkušenost -  třeba se to někdy někomu z vás bude hodit. Týká se zdraví domácích mazlíčků. Že existuje Dornova metoda, která léčí pohybový aparát, asi mnozí z vás ví, ale méně už je známé, že se dělá i u zvířat. Na jaře se naše fenka z ničeho nic jen těžce ploužila, skoro nemohla chodit :(. Veterinář nenabídl nic jiného než analgetika, která nic nevyřešila, po jejich dobrání to bylo ještě horší... Pak jsem si naštěstí vzpomněla, že mi před nedávnem na semináři říkala jedna veterinářka, jak jejich psovi pomohla právě Dornovka. A naší Barušce také...  Její proměna je neuvěřitelná, takže ráda sdílím kontakt zde s tím, že objednací doby jsou 2-3 měsíce (ale tehdy na jaře nám paní dala akutní termín za 2 dny). Nebýt jí, vůbec by mě nenapadlo, že se něco takového dělá i u psů a je mi úzko při představě, jak by její další roky vypadaly.

Závěrem tip z homeopatie pro vás, kteří zahradničíte a chcete si poradit se slimáky v souladu s přírodou. Existuje homeopatikum Helix tosta, které slimáky spolehlivě odpudí, aniž byste je museli zabíjet a tím si pouštěli do zahrady energii úmyslné smrti. Rozpustíte ve vodě a zalijete to, co chcete ochránit a slimáci si můžou lézt jinde, kde vám nevadí. Z doslechu vím, že to funguje skvěle, z vlastní zkušenosti ale nemůžu říct - pořídila jsem si ho před 2 lety a od té doby, co ho mám na chalupě ve skříni, slimáci u nás téměř vymizeli. Možná, že moc homeopatie sahá i takhle daleko :) Používá se potence C6, C9 nebo D6, v Čechách se nedá sehnat v lékárně, ale na internetu jako agrohomeopatikum.

Přeji vám všem krásné léto, spoustu nových zážitků a objevů.