O šípkovém oleji


Přátelé, nastal čas šípků. Čaj z nich asi znají všichni, šípkový olej jen někteří. A to je škoda, protože má až neuvěřitelné hojivé účinky a můžete si ho v této době sami vyrobit. Až ho vyzkoušíte a sami zažijete jeho účinnost, jsem přesvědčena, že budete jeho slávu šířit dál. Ne že bych vám přála, abyste jeho hojivé účinky potřebovali, ale je dobré mít ho po ruce, člověk nikdy neví...

Poprvé jsem se s ním setkala asi tak před 15 lety, když mi ho sestřenice věnovala pro syna na ekzém, který byl v té době obzvláště úporný a na nic nereagoval. Během několika dnů mazání se výrazně zlepšil a během dalších dnů vymizel. Na hodně dlouho. Dnes už vím, že žádnou zázračnou mastí či jiným zevním přípravkem ekzém vyléčit nejde, ale cokoliv, co přinese aspoň přechodnou úlevu, dá potřebný odstup, možnost vystoupit ze začarovaného kruhu, který zná jen ten, kdo má či měl dítě s ekzémem či se s ním sám potýká. Má pak prostor najít skutečnou léčbu, která je vždy vnitřní. Pomohl pak i dalším dětem, kterým jsem ho doporučila. Ale znám i dítě, kterému ekzém zhoršil, reagoval na něj přecitlivěle, takže opatrně s ním, je lepší ho napřed vyzkoušet jen na malém kousku kůže.
 
Ale jeho hlavní oblast použití je při léčbě popálenin. U nich jsem měla několikrát možnost pozorovat až neuvěřitelnou rychlost hojení. Poprvé u syna, který přijel s ošklivou popáleninou velikosti dlaně z tábora a během několika dnů mazání byla kůže zahojená.
 
Ale případ, který si budu pamatovat navždy, byla malá holčička z mé pediatrické ordinace. Bylo jí něco málo přes rok, když si sáhla do žhavého popela. Nějakou dobu pak strávila s matkou na popáleninovém oddělení a když ji propouštěli, dostalo se matce od několika lékařů protichůdných doporučení, jak postupovat dál. Maminka z toho byla poněkud zmatená a přišla se poradit ještě se mnou. Pohled na tu malou ručičku byl dost děsivý a byla jsem v tu chvíli přesvědčena, že malou čeká v budoucnu několik plastik. Kůže na kloubech prstů byla těžce poškozená a byla velká pravděpodobnost, že dojde k jizvení, které bude dělat problémy při dalším růstu ruky a budou nutné uvolňující operace.

Tehdy byl čtvrtek, nabídla jsem mamince, že jí donesu šípkový olej, se kterým už jsem v té době pár zkušeností měla. Ale nikdy s takto vážnou popáleninou. Měla jsem ho doma, domluvily jsme se, že si pro něj příští den, tedy v pátek, přijde. Když si ho odnášela, věřila jsem, že s hojením pomůže, ale i tak jsem byla přesvědčena, že následky zůstanou. Jaké bylo mé překvapení, a přiznám se, že v první chvíli zděšení, když jsem je obě viděla při pondělním příchodu do ordinace sedět v čekárně. Má první myšlenka byla, že jsem ho dala unáhleně, ještě na něj nebyl ten pravý čas a do rány se dostala infekce, či se to nějak zkomplikovalo. Leč opak byl pravdou.
 
Maminka mi přišla ukázat ZÁZRAK, kterému téměř nemohla uvěřit a chtěla se o něj podělit. Ta ručička, milí přátelé, byla skoro zahojená. A to za necelé 3 dny... Dodnes mě mrzí, že nemám fotodokumetaci.

Podobně úžasně působí i u dalších poškození kůže, nehojících se odřenin či jiných ran, jizev po operacích, záděr, dost rychle zahojil i do té doby se nehojící aft v ústech.

Takže jestli si chcete sami vyrobit tento zázrak, je na to právě čas. Stačí šípky a olej. Návod najdete zde .

V dnešní době se dá šípkový olej i koupit, je jinak vyráběný, lisovaný z jader. Nevím, jak funguje, nikdy jsem ho nezkoušela, protože v lednici mám vždy ten svůj. Tehdy, před těmi 15 lety se ale koupit téměř nedal. Jen sem tam se někde vyskytl a cena byla dosti závratná.
 
Budete-li ho chtít vyzkoušet, máte tedy možnost volby ? zda vyrobíte sami nebo si ho koupíte.

Já volím vlastní výrobu, je to už taková moje podzimní tradice, uvědomuji si, že zase uběhl rok, ladím se na podzim, který právě dnes ještě v nočních hodinach začal. Přeji vám, ať ho prožíváte poklidně a ve zdraví.

Helena